הפקולטה להנדסה

שנקר

עכשיו

הפקולטה להנדסה

ברוכים הבאים
למחלקה לעיצוב תעשייתי.

מכסא שאפשר לשבת עליו לארוחת ערב ועד מערכת שמע לחרשים, מסבון שמפתה ילדים לרחוץ ידיים ועד מערכת הצנחת מזון במקומות מוכי-אסון, עיצוב תעשייתי נמצא בכל העולם שסביבנו.

כל מכלול שמגירה מחליקה עליו במגע יד קליל פנימה והחוצה, כל מגירה שצריכה מכלול שכזה כדי לנוע בחופשיות וכל ארון שהמגירה שוכנת בו, מעל ומתחת למגירות כמוה – לכל אלה נדרש מישהו שיודע להגות, לתכנן ולבצע דברים שכאלה – מעצב/ת תעשייתי/ת.

ויש מה לעשות שם – לחקור דפוסי התנהגות, לנתח אסטרטגיות, ליישם מתודולוגיות, להתגבר על בעיות, להתבונן במשתמשים, למצוא פתרונות, וכמובן כמובן – לעצב. עיצוב חדשני, מקורי ובה בעת גם רלוונטי ושימושי.
והנה הגעתם למחלקה לעיצוב תעשייתי.

לאורך 4 שנות הלימודים זוכים הסטודנטים לחינוך אקדמי לעיצוב, הן במישור התיאורטי והן במעשי, הכולל הקנייה של ידע טכני, הכרת חומרים ותהליכי ייצור והבנה של ההקשרים החברתיים, התרבותיים והשיווקיים – וכל אלה יחד מאפשרים להם ליצור מוצר מגובש, מקורי ובעל אמירה אישית.

במעבר משנה לשנה, משתתפים הסטודנטים באופן הדרגתי בפרויקטים מורכבים יותר, לעיתים בשיתוף עם התעשייה או גופים חיצוניים, בהם מודגש הצורך בעבודת צוות ובתפיסה רחבה ורב-תחומית.
ובתום השנה הרביעית, אתם יוצאים אל העולם מעצבים תעשייתיים. כמו אבן טובה שהוצאה מן האדמה ועברה ליטוש והשבחה ועכשיו היא נראית לעולם במיטבה, בוגרי המחלקה שלנו הם שילוב של הכשרון שהביא אותם אלינו והתמקצעות חסרת פשרות, שהופכת את הכשרון הזה לדור העתיד של העיצוב התעשייתי.

דימוי: נטע גולדברג